Naprawa posadzek przemysłowych

Renowacja posadzek przemysłowych w magazynach i halach

W naszej firmie zajmujemy się naprawą posadzek przemysłowych na zlecenie przedsiębiorstw działających na terenie całego kraju. Jako eksperci z bogatym doświadczeniem w branży podejmujemy się wielu różnorodnych zleceń naprawczych, remontowych czy jedynie renowacji posadzek przemysłowych w przestrzeniach magazynowych, fabrykach czy halach produkcyjnych. Profesjonalizm obsługi, szybkość realizacji, elastyczność, a także trwałość gotowej podłogi to cechy, które pozwoliły nam zdobyć zaufanie przedsiębiorców z całej Polski. Zapraszamy do współpracy!

TECH–INSTAL

Profesjonalna naprawa posadzek przemysłowych dzięki żywicowaniu.

Zapytaj o wycenę naszych ekspertów!

Naprawa posadzki przemysłowej w TECH-INSTAL

Do naprawy posadzek przemysłowych i magazynowych wykorzystujemy skuteczną, sprawdzoną metodę żywicowania posadzki, która opiera się na wypełnieniu ubytku żywicą, a następnie usunięciu nadmiaru zastygłej substancji. Renowacja posadzki przemysłowej poprzez żywicowanie, zapewnia gładką, solidną powierzchnię. Przed naprawą posadzek przemysłowych zajmujemy się docinaniem kotew oraz wbijaniem ich poniżej linii podłogi, aby zagwarantować efektywną realizację renowacji. Kolor wypełnienia do żywicowania zawsze dobieramy do barwy posadzki.

Naprawa posadzki przemysłowej w TECH-INSTAL składa się z następujacych etapów:

  • weryfikacja uszkodzeń
  • przygotowanie powierzchni - docięcie kotew
  • wbicie kotew kilka milimetrów poniżej linii posadzki
  • uzupełnienie ubytku posadzki odpowiednią żywicą
  • spolerowanie zaschniętej żywicy
Posadzka przed naprawą
Naprawa Posadzek Przemysłowych - Tech-Instal zdjęcie nr 1
Naprawiona posadzka przemysłowa
Naprawa Posadzek Przemysłowych - Tech-Instal zdjęcie nr 2

Renowacja posadzki przemysłowej - etapy naprawy

W TECH-INSTAL rozumiemy, jak ważna jest szczegółowość i precyzja w procesie naprawy posadzek przemysłowych. Nasze doświadczenie pozwala nam na skuteczną renowację i regenerację posadzek, wykorzystując sprawdzone metody i nowoczesne materiały. Poniżej przedstawiamy etapy naprawy posadzek przemysłowych stosowane w naszej firmie, które gwarantują wysoką jakość i trwałość wykonania.

ETAP 1. Sprawdzenie posadzki przed przystąpieniem do naprawy

Proces naprawy posadzek przemysłowych zaczynamy od dokładnego sprawdzenia stanu powierzchni. To kluczowy etap, który pozwala określić zakres prac naprawczych oraz dobrać odpowiednie metody i materiały. Wśród najczęstszych problemów znajdują się pęknięcia, odspojenia, ubytki oraz zniszczenia mechaniczne wynikające z intensywnej eksploatacji oraz wystające kotwy.

ETAP 2. Przygotowanie powierzchni posadzki

Usunięcie uszkodzonych fragmentów posadzki, oczyszczenie i zmatowienie powierzchni, co zwiększa przyczepność nowej warstwy żywicy. Jeżeli jest to konieczne, wykonujemy docięcie kotew w posadzce. Ta metoda pozwala na dokładne przygotowanie posadzki do dalszych prac naprawczych, zapewniając solidną bazę dla nowych elementów konstrukcyjnych.

Naprawa Posadzek Przemysłowych - Tech-Instal zdjęcie nr 3
Naprawa Posadzek Przemysłowych - Tech-Instal zdjęcie nr 4

ETAP 3. Wbicie kotew poniżej linii posadzki

Przystępujemy do wbicia kotew kilka milimetrów poniżej linii posadzki. Dzięki temu zapewniamy, że naprawione miejsce będzie na równi z resztą posadzki, co jest kluczowe dla zachowania płaskości i estetyki całej powierzchni.

ETAP 4. Aplikacja żywicy

Uszkodzona część posadzki jest następnie wypełniana specjalnie dobraną żywicą epoksydową lub poliuretanową. Dobór odpowiedniego rodzaju żywicy zależy od indywidualnych wymagań posadzki. Ta metoda zapewnia trwałe i estetyczne uzupełnienie ubytków.

ETAP 5. Spolerowanie zaschniętej żywicy

Ostatnim etapem naprawy posadzki przemysłowej jest spolerowanie zaschniętej żywicy, co gwarantuje gładkie i jednolite wykończenie naprawionej powierzchni. Polerowanie nie tylko poprawia wygląd posadzki, ale również przywraca jej pierwotne właściwości użytkowe.

Dlaczego posadzki przemysłowe wymagają naprawy?

Posadzki przemysłowe są kluczowym elementem infrastruktury każdej hali produkcyjnej, magazynu czy warsztatu. Ich właściwości, takie jak odporność na obciążenia, ścieranie, substancje chemiczne czy właściwości antypoślizgowe, decydują o bezpieczeństwie i funkcjonalności przestrzeni pracy. Z uwagi na intensywne wykorzystanie, posadzki te mogą ulec uszkodzeniu, co wymaga fachowej interwencji w celu przywrócenia im pierwotnych właściwości.

Innym częstym powodem, przez które posadzki należy poddać renowacji, są usterki powstałe podczas likwidacji systemów magazynowania np. regałów paletowych. Przechowywanie różnego rodzaju towarów w halach magazynowych wymaga nie tylko korzystania z regałów, ale również ich odpowiedniego zabezpieczenia i ustabilizowania za pomocą specjalnych kotew. Zapewniają one trwałość konstrukcji, ale gdy z czasem dochodzi do jej demontażu — na przykład z powodu relokacji magazynu — nierzadko okazuje się, że posadzka w obiekcie przemysłowym bądź magazynowym zostaje uszkodzona. Wówczas dotychczasowy najemca może być zobowiązany do naprawy posadzki przemysłowej, co wymaga zastosowania odpowiednich metod.

Posadzki niejednokrotnie bowiem muszą zostać pozostawione przez najemcę w nienagannym stanie. Jest to częsty wymóg właścicieli obiektów magazynowych czy hal. Zdarza się, że po demontażu starych regałów, kotwy wystają poza posadzkę i niszczą koła wózków widłowych. Konieczna jest wtedy naprawa posadzki przemysłowej w obiekcie lub jej całkowita renowacja.